INOMHUS

08fri.s inomhusprogram

2021/22 Byt år:
Datum Tävling Plats Arrangör Bet.*
Oktober
Lör 23 KM inomhus Sätrahall Bromma IF d
November
Lör 6 Rekordjakt 09-10 Sollentuna Friidrottshall Turebergs FK
Lör-Sön 20-21 Första Chansen Storängshallen Huddinge AIS c
December
Lör-Sön 4-5 SAYO Indoor Sollentuna Friidrottshall Turebergs FK c
Fre-Sön 10-12 Luciaspelen Sätrahall IFK Lidingö Friidrottsklubb c
Tor 30 Tureberg Indoor Throw 1 Sollentuna Friidrottshall Turebergs Fri-IK UT+
Januari
Fre 7 Turebergs Mångkampen Sollentuna Friidrottshall Turebergs Fri-IK UT+
Ons 19 Turebergs Explosiva 1 Sollentuna Friidrottshall Turebergs Fri-IK UT+
Fre-Sön 28-30 Scandic Indoor Games Storängshallen Huddinge AIS c
Lör 29 Vinthundsvintern Sollentuna Friidrottshall FK Studenterna c
Lör 29 Just Pole Vault Sollentuna Friidrottshall Täby IS Friidrottsklubb UT+
Sön 30 Resultattävling Viahallen Ösmo Nynäs Friidrottsklubb UT+
Februari
Tis 1 HAIS Inne 3 Storängshallen Huddinge AIS UT+
Ons 2 Turebergs explosiva 2 Stav Sollentuna Friidrottshall Turebergs Fri-IK UT+
Ons 2 Turebergs Explosiva 2 Sollentuna Friidrottshall Turebergs Fri-IK UT+
Ons 2 Minitävling Sätrahallen Hammarby IF Friidrott UT+
Ons 2 HAIS Inne 4 Storängshallen Huddinge AIS UT+
Tor 3 Intern Klubbtävling: Tresteg, Höjd Solnahallen Bromma IF d
Lör 5 Intern Klubbtävling: Längd och höjd Bosöns Idrottshall Sundbybergs IK d
Sön 6 Intern Klubbtävling: Längd och höjd Sollentuna Friidrottshall Täby IS d
Sön 6 Resultattävling Viahallen Ösmo Nynäs Friidrottsklubb UT+
Mån 7 Rekordjakt 08 lila 1 Sollentuna Friidrottshall Turebergs Fri-IK UT+
Mån 7 Intern Klubbtävling: Stav och höjd Sätrahallen Hammarby IF Friidrott d
Mån 7 Intern Klubbtävling: Stav, Längd Solnahallen Bromma IF d
Ons 9 Rekordjakt 08 lila 2 Sollentuna Friidrottshall Turebergs Fri-IK UT+
Ons 9 Intern Klubbtävling: Längd och kula Sätrahallen Hammarby IF Friidrott d
Fre-Sön 11-13 Hammarbyspelen Extra Sätrahallen Hammarby IF Friidrott UT+
Fre 18 Lidingö Medeldistans resultattävling Sätrahallen IFK Lidingö Friidrottsklubb UT+
Lör 19 Raka Spåret Sätrahall Spårvägens FK
Lör 19 HAIS Inne 6 Storängshallen Huddinge AIS d
Sön 20 Lilla Hässelbyspelen Sätrahall Hässelby SK c
Sön 20 Rekordjakt 06 1 Sollentuna Friidrottshall Turebergs Fri-IK UT+
Sön 20 Resultattävling Stav Klintehallen, Klintehamn IK Tjelvar d
Sön 27 Tureberg Indoor Throw 3 Sollentuna Friidrottshall Turebergs Fri-IK UT+
Mars
Tis 8 HAIS Inne 7 Storängshallen Huddinge AIS UT+
Tis 8 Turebergs Veteranhopp Sollentunahallen Turebergs Fri-IK d
Ons 9 Resultattävling tresteg och 1000 m Sätrahallen Hammarby IF Friidrott d
Lör 12 Haninge Open Torvalla Sporthall Österhaninge IF
Lör-Sön 12-13 IDM för veteraner Sätra Friidrottshall IFK Tumba d
Lör 12 Fredrikshof Track Leauge Sollentunahallen Fredrikshof Fri-if UT+
Fre 18 Resultattävling stav Sätrahallen IFK Lidingö d
Sön 20 Lilla Hammarbyspelen Sätrahall Hammarby IF Friidrott c
Sön 20 IKM 2022 Viahallen Ösmo Nynäs Friidrottsklubb c
Sön 20 Resultattävling stav Klintehallen, Klintehamn IK Tjelvar d
Lör-Sön 26-27 Sista Chansen Storängshallen Huddinge AIS c
Ons 30 HAIS 8 Storängshallen Huddinge AIS d



* Beteckningar:
SGP = IAAF Super Grand Prix
FGP = Folksam Grand Prix
IT = Annan internationell tävling
NT = Nationell seniortävling
NT+ = Nationell seniortävling med junior/ungdomsgrenar
UT = Nationell junior/ungdomstävling (upp till 22 år)
UT+ = Nationell junior/ungdomstävling med seniorgrenar
VT = Veterantävling
d = Distrikt
c = Centralt
DM = Distrikts mästerskap

GOTLANDS OCH STOCKHOLMS FRIIDROTTSFÖRBUND • BJÖRKSÄTRAVÄGEN 2, 127 37 SKÄRHOLMEN • TELEFON 08 - 615 68 35 • E-POST: